Ayak Mantarına Ne İyi Gelir?

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir?

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir?

            Genellikle gündelik hayatında ayakkabıyla çok fazla vakit geçiren kişilerin en büyük problemlerinden biri de ayak mantarıdır. Ayak mantarları bazen bulaşıcı olabilirken bazen de ciddi yaralara sebep olabiliyor. Ayak mantarlarının önüne geçmek için ilk olarak yapmamız gereken ayaklarımızın hava almasını sağlamaktır. Ayak mantarına ne iyi gelir? Ayak mantarlarını önlemek için neler yapmalıyım? Ayak mantarının evde tedavisi Sorularına ve ayak mantarları ile ilgili her sorunuzun cevabını makalemiz içerisinde bulabileceksiniz.

 

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir?

            Çoğunlukla ayak bakımı yapmayan ve ayaklarına hava aldırmayan kişilerde görülen ayak mantarları, bitkisel karışımlar ve tıbbi ilaçlarla tedavi edilebilir. Topuk bölgesi ve ayak parmaklarında oluşan ayak mantarlarının tedavisine bir an önce başlanılması gerekir. Aksi takdirde ayakta yara oluşumuna ve kokuya sebep olabilir. Ayak mantarlarını evde tedavi etmek de mümkündür. Bugün sizler için en kolay ve en sağlıklı yolları araştırıp listeliyoruz. Ayak mantarı tedavisi süreci sonrasında da bahsettiğimiz yolları uygulayarak mantar oluşumunun tekrarlanmasını önleyebilirsiniz.

·         Onycosolve kullanın. Onycosolve, el ve ayak mantarlarının tedavisi için uzmanlar tarafından üretilmiştir. Mantar problemini çözüme kavuştururken yeni mantarların oluşmasını da engeller. Tamamen doğal ve organik içeriğe sahip olan Onycosolve mantar spreyi, ayak kokusunu da giderir. İlk kullanılan andan itibaren mantar tedavisine başlar. Cilt derisini yenileyerek mantarların yayılmasını ve bulaşmasını da önler. Ortalama olarak günde 3 kez kullanılması önerilir. Spreyi vücudunuza uygulanmadan önce uygulanılacak alanın iyice temizlenmesi de gerekir.  

·         Kına kullanın. Kına yakılan bölgede mantar oluşumunu ve koku sorununu çözer. Bitkisel çözümler arasında bulunan kına eski zamanlardan itibaren kullanılmaktadır.

·         Karbonat sürün. Mantarlı bölgeye karbonat veya karbonatlı su uygulayarak mantarların temizlenmesini hızlandırabilirsiniz. Mantardan dolayı oluşan kaşıntı ve kokuyu da giderir.

·         Zeytinyağı sürün. Ayak mantarını temizlemenin en kolay ve etkili yollarından biri de zeytinyağı kullanmaktır. Antioksidan deposu olan zeytinyağını ayaklarınıza sürerek uzun süre bekletmelisiniz. Genellikle gece uyumadan önce sürülmesi tavsiye edilmektedir.

·         Maya karışımında ayaklarınızı bekletin. Ayaklarınızı yaş maya karışımında yarım saat bekletmek, ayak üzerindeki mikroorganizmaların ölmesini hızlandıracaktır. Ölü derileri de ayaklarınızdan arındırarak yeni mantar oluşumunu da önleyecektir. Ayak bakımında da etkili olan yaş maya karışımını mantar tedavisinde de kullanabilirsiniz.