Ayak Mantarının Bulaşması Nasıl Önlenir?

Ayak Mantarının Bulaşması Nasıl Önlenir?

Ayak Mantarının Bulaşması Nasıl Önlenir?

            Genellikle gündelik hayatını ayakta geçiren kişilerin karşılaştığı sorunlardan biri de ayak mantarıdır. Orta yaşlarda çok sık karşılaşılan bir sorun olan ayak mantarının hızlıca tedavi edilmesi gerekir. Aksi takdirde daha büyük sorunlara yol açabilir. Ayak mantarı neden oluşur? Ayak mantarının bulaşması nasıl önlenir? Ayak mantarının oluşturduğu sorunlar nelerdir? Gibi soruların cevaplarını bugün sizler için cevaplayıp ayak mantarının tedavisinde Onycosolve’nin önemini anlatacağız.

 

Ayak Mantarının Bulaşması Nasıl Önlenir?

            Deri hastalıkları kategorisine giren ayak mantarı hastalığının tıp dilinde karşılığı Tinea Pedis’dir. Bölgesel enfeksiyon olarak yaşanan bu durum erkeklerde daha çok görülür. Ayakların hava almadığı zamanlarda mantar oluşumundan dolayı ortaya çıkan bu sorun ayakların sağlığını kaybetmesine yol açar. Ayak mantarı ayaklar üzerinde deri soyulmaları, açık yara oluşumu, iltihap oluşumlarını, kızarıklık veya koku gibi birçok soruna da yol açar.  Ayak mantarının bulaşmaması ve tedavisi için birçok basit tedbirler alınabilir.

            Bu tedbirlerden en kolayı ve sağlıklısı ise Onycosolve kullanmaktır. El, ayak ve tırnaklarda oluşan mantarları yok etmek için üretilen Onycosolve, derinin eski sağlığına tekrar kavuşmasını sağlar. Mantarların oluşturduğu kokular, deri soyulmaları gibi gündelik yaşantıyı etkileyen sorunları Onycosolve spreyi düzenli kullanım sonucunda çözebilirsiniz. Tamamen doğal ve bitkisel formüle sahip olduğu için Onycosolve, herhangi bir tahrişe veya yan etkiye sebep olmaz. Onycosolve kullanırken bir yandan da listeleyeceğimiz tedbirleri alabilirsiniz.

·         Ayaklarınızın hava alabileceği ayakkabıları kullanın. Bu sayede mantar oluşumunu önleyeceksiniz.

·         Ayağınızda herhangi bir açık yara var ise temizliğine dikkat edin. Açık yara üzerinde oluşacak mikroplar, mantar oluşumunu tetikleyecektir.

·         Ayaklarınızın terlemesini önleyin. Uzun süre spor yaparken veya uzun süre ayakta kalırken ayaklarınız terleyecektir.

·         Çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı temiz tutun. Ayaklarınızda mantar oluşmaya başlamış ise çoraplarınızda ve ayakkabılarınıza da mantar bulaşmıştır. Oluşmayı durdurmak için ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı sürekli değiştirin veya temizleyin.

·         Başkasının giydiklerini siz giymeyin. Özellikle ayakkabı mağazalarında mümkün olduğunca ayakkabıları denemeyin. Sizden önce gelen kişinin ayak mantarı hastası olmadığını bilemezsiniz.

·         Hamam, yüzme havuzları veya spor salonları gibi ortak kullanım alanlarında çıplak ayak ile yerlere basmayın. Ayak mantarı bulaşıcıdır. Ayak mantarı olan bir kişinin bastığı yere bastığınızda mantar size de bulaşır. Bu tarz yerlerde çıplak ayak ile basmak zorunda kaldıysanız hemen ayaklarınızı temizlemenizde fayda var.